Jack – Rovnou k věci

Jack Welch - Jack – Rovnou k věci

Jack Welch působil dvacet let jako generální ředitel společnosti General Electric, zvýšil její tržní hodnotu o více než 450 miliard dolarů a stal se nejobdivovanějším obchodním vůdcem na světě. Jeho prosazování zásad kvality Six Sigma, globalizace a elektronického obchodování pomohlo definovat moderní společnost. Zároveň je odvážným šéfem, který vymyslel jedinečnou filozofii a operační systém spoléhající se na „bezhraničné“ sdílení nápadů, intenzivní zaměření na lidi a neformální styl vzájemné výměny názorů, a pro nějž je byrokracie nepřítelem. Ve své knize vysvětluje, jak vůdce s bystrým intelektem, odvahou a poctivostí dokáže povzbuzovat lidi kolem sebe, překonávat nečekané bouře, inspirovat k výkonu a vést organizaci stále výše. Jeho rady jsou pro každého z nás a pro instituce usilující o dokonalost výzvou.

iWOZ

Steve Wozniak, Gina Smith - iWOZ

iWOZ
STEVE WOZNIAK – Gina Smith
V roce 1975 se Steve Wozniak rozhodl tak „trochu z legrace“ postavit počítač – nazval jej Apple I. Z této legrace se o tři desetiletí později zrodila společnost v hodnotě miliardy dolarů, která uspokojila přes třicet milionů uživatelů Apple – považuje se to za dokonalost. Steve se v posledních pětadvaceti letech vyhýbal pozornosti veřejnosti, ale dnes je připraven prolomit své mlčení. Kniha iWOZ je historie spoluzakladatele a vynálezce Apple bez jakýchkoli pravidel a vypráví o tom, jak Steve Wozniak změnil tvář počítačového průmyslu. Jak sestrojením počítače, který byl rychlejší, jednodušší a lépe vypadající než jiné tehdejší přístroje, pomohl vytvořit všechno od způsobu poslechu hudby (iPod) po způsob komunikace (iChat). Steve poprvé mluví o svém dětství, telefonním hackerství, uličnictví, práci pro společnost Hewlett-Packard, letecké nehodě, která mu změnila život, a o své vášni pro učení. Kniha iWOZ nabízí jedinečný pohled od velkých vítězství k velkým chybám a zase zpátky do nekonvenční, bystré a etické mysli, která vymyslela počítač Apple a stala se kultovní ikonou.

Steve Wozniak byl jediným designérem Apple I a Apple II. Po vyznamenání Národní medailí za technologii v roce 1985 získal Heinzovu cenu za technologii, ekonomii a zaměstnanost za „samostatný návrh prvního osobního počítače a využívání celoživotní vášně pro matematiku a elektroniku k zapalování ohňů nadšení pro vzdělávání u žáků základních škol a jejich učitelů“. Nedávno byl uveden do Národní síně slávy vynálezců a nyní řídí svou vlastní společnost.

Gina Smith je bývalou korespondentkou pro oblast technologie v ABC News a oceněnou novinářkou spolupracující s novinami, rozhlasem, televizí a internetem. Toto je její čtvrtá kniha.
ISBN 978-80-7349-064-5
9788073490645

Investujte do zlata a stříbra

Michael Maloney - Investujte do zlata a stříbra

Michael Maloney
Investujte do zlata a stříbra
V průběhu věků se mnoho věcí používalo jako platidlo: dobytek, obilí, koření, mušle, perly a nyní papír. Ale jen dvě věci jsou skutečné peníze: zlato a stříbro. Když začíná být papírových peněz příliš mnoho, a ztrácejí tak hodnotu, vracíme se zpátky k drahým kovům. Během těchto událostí dochází vždy k obrovskému převodu bohatství a záleží na vás, zda se toto bohatství bude převádět na vás nebo od vás. Dozvíte se, kde, kdy a jak investovat a dosahovat maximálních výnosů bez ohledu na stav ekonomiky a další důležité rady, například, jak se vyhnout prostředníkům a převzít kontrolu nad svým finančním osudem pomocí přímého provádění vlastních investic.
248 str., váz.
ISBN 978-80-7349-156-7
9788073491567

Google story

A David Vise - Google story

David A. Vise
GOOGLE STORY
Toto je příběh jednoho z nejpozoruhodnějších internetových úspěchů dnešní doby. Díky pečlivému průzkumu a výborné spolupráci s Googlem vám tato kniha umožní nahlédnout do zákulisí vzniku a růstu společnosti, jejíž jméno je nejoblíbenější značkou a slovem, kterému rozumí celý svět. čtenáři se dozví o úžasném obchodním důvtipu a počítačové magii, jež odstartovaly ohromující vzestup této firmy; o tajné síti computerů produkujících výsledky vyhledávání rychlostí světla; o nekonvenčním přístupu, díky němuž mohla společnost ohrozit dominantní postavení Microsoftu a zatřást Wall Streetem. I když Google stoupá vzhůru, řeší složitá rozhodnutí, díky nimž se bude moci nadále rozůstat, a přitom se držet základní mantry svých zakladatelů: nebuďte zlí. Google story je kompletní zprávou o mediální firmě poháněné nejnovějšími technologiemi, která během několika krátkých let dokázala zpřístupnit informace o čemkoli komukoli na světě.
ISBN 978-80-7349-034-8
9788073490348
368 str., V8b

Co máte vědět než začnete podnikat

T. Robert Kiyosaki - Co máte vědět než začnete podnikat

V této knize Robert hovoří o svých úspěších i neúspěších a o tom, co se naučil ze svých chyb. Poradí vám v situaci, chcete-li dát výpověď ze zaměstnání, ale nejdříve vám položí pár otázek. Máte nějaký nápad za milion dolarů? Máte strach z neúspěchu? Už vás omrzelo pracovat na druhé? Otravuje vás přijímat rozkazy šéfa? Unavuje vás pořád jen pracovat a nic z toho nemít? Jste připraveni začít svůj vlastní byznys? … pak je tato kniha pro vás! A pak vám tato kniha pomůže stát se úspěšnými podnikateli.

Cesta k vnitřnímu a hmotnému bohatství

Joseph Dr. Murphy - Cesta k vnitřnímu a hmotnému bohatství

Myšlení utváří život. Velké tajemství zázračné síly. Jak lze ze zázračné síly čerpat. Jak správně aplikovat princip růstu. Jak vést své myšlenky a víru k materiální,u bohatství. Jak se orientovat na psychické a duševní blaho. Jak si vybrat a jak vybraného dosáhnout. Jak si vybudovat sebedůvěru. Jak si zajistit zdraví, svobodu a pokoj.