Indiáni kmene čerokí

J. T. Garrett - Indiáni kmene čerokí

J. T. GARRETT
INDIÁNI KMENE čEROKÍ
MODLITBY, PÍSNě, BÁJE A MEDITACE
K DOSAŽENÍ HARMONIE A VYROVNANOSTI
V dávných časech, kdy lidé uměli mluvit se zvířaty a slyšeli šepot rostlin, rozuměli původním příběhům zapsaným ve hvězdách. Věděli, že přežití člověka závisí na jeho živém spojení s rodinou, kmenem, zvířaty a rostlinami, se Sluncem, Měsícem i ohněm. čerokíjové, známí také jako Ústřední nebo První lid, uchovávají složité předivo bájí o vztahu lidí a přírody. Zkazky předávané z generace na generaci mají obzvláštní význam právě nyní, kdy matka Země úpí pod tíhou nekontrolovaného „pokroku“. Poznání, že v univerzálním koloběhu života jsme všichni spřízněni, nám otevírá možnost komunikovat se všemi bytostmi a obnovuje v nás přirozený pocit sounáležitosti a odpovědnosti. Budeme-li pozorně naslouchat zkazkám o starých čerokíjských obyčejích, porozumíme ztracené sociální a spirituální tradici, která nám může zajistit vzkvétající budoucnost.

J. T. Garrett, vysokoškolsky vzdělaný pedagog a magistr farmacie z Východního svazu čerokíjů a spoluautor knihy o čerokíjském léčení, se s nadšením věnuje šíření Staré moudrosti svých předků. Už jako malý chlapec se zajímal o indiánský šamanizmus a pozorně naslouchal, když jeho dědeček a jiní kmenoví medicinmani vyprávěli původní čerokíjské příběhy a doprovázeli je zpěvem a bubnováním. Ze zkazek o Slunci (Nu Dah), babičce Luně či Malém orlovi vychází soubor aktivních meditací, jejichž cílem je obnovit spojení s přírodní inteligencí, která je naším dědictvím.
144 stran, brož.
ISBN 80-7205-978-5
9788072059782

Příspěvek byl publikován v rubrice Esoterika se štítky a jeho autorem je PDF Knihy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..