Velká kniha pro milovníky česneku

se zaregistrujte - Velká kniha pro milovníky česneku

VELKÁ KNIHA PRO MILOVNÍKY čESNEKU
Více než 220 receptů od nejlepších kuchařů z Itálie, Francie, Španělska, Portugalska, Mexika, číny, Japonska, Koreje, Indie, řecka a Filipín, které zvítězily v patnácti ročnících Velké česnekové kuchařské soutěže, nejsou jen pouhým výčtem předpisů. česnek znamená zdraví, vitalitu a určitý životní styl. Dozvíte se zde vše, co je třeba o česneku vědět: o tajemství jeho obliby, o historii jeho pěstování, o léčivé síle, která mu byla tradičně připisována, a ovšem i tom, jak se zbavit česnekového pachu.
176 str.

Mějte lepší pam컍

se zaregistrujte - MěJTE LEPŠÍ PAMě

MěJTE LEPŠÍ PAMě
Více než sto zbrusu nových technik od nejlepších amerických odborníků na zlepšení paměti
V nedávné době psychologové vytvořili termín informační přetížení, čímž popisují slabou koncentraci, podrážděnost a výpadky paměti spojené s dnešním rychlým životním tempem. Zeptali jsme se tedy více než padesáti špičkových odborníků na pamě, jak tyto problémy zvládat. Objevte „rozumnější“ životní styl, zdravá jídla a chytré mnemotechnické pomůcky, které vám pomohou v každém věku. Mezi dotazované odborníky patří tito lékaři PREVENTION:
-Thomas H. Crook III., Ph. D., ředitel Kliniky pro výzkum paměti.
-Lawrence C. Katz, Ph. D., autor knihy Udržte naživu svůj mozek.
-Maria Simonsonová, Ph. D., je ředitelkou Kliniky pro zdraví, váhu a stres při Lékařském institutu Univerzity Johnse Hopkinse.
-Julian Whitaker, M. D., autor knihy řešení problémů s pamětí.
-Mark Stengler, N. D., lékař specializující se na přírodní rostlinnou léčbu.
-Charles DeCarli, M. D., je ředitel Alzheimerova centra.
-Arthur Winter, M. D., je ředitelem Newjerseyského neurologického institutu.
-Barry Gordon, M. D., Ph. D., autor knihy Pamě: pamatování a zapomínání v každodenním životě.
-Mark Mattson, Ph. D., je vedoucím neurologické laboratoře v Národním institutu pro výzkum stárnutí.
-Scott Gerson, M. D., specialista na ájurvédskou medicínu.
136 str., V2
IBSN 978-80-7349-057-7
9788073490577

Satja sai baba promlouvá

se zaregistrujte - Satja sai baba promlouvá

SATJA SAÍ BABA PROMLOUVÁ
Svazek XIII
Poselství lásky
Statisíce lidí z téměř všech zemí světa věří, že Šrí Satja Saí Baba je avatár, božské vtělení, božství v lidské formě. Baba říká: „Je pouze jedno náboženství, náboženství lásky. Je jen jeden jazyk, jazyk srdce. Je jen jedna rasa, rasa lidství.“ Baba učí základním lidským hodnotám pravdě, ctnosti, míru, lásce, nenásilí a oběti, aby působily proti vnitřním nepřátelům, chtivosti, zlobě, zaslepení, pýše a žárlivosti.

Světlo osvobození – dějiny buddhismu v indii

se zaregistrujte - Světlo osvobození - dějiny buddhismu v indii

SVěTLO OSVOBOZENÍ
Dějiny buddhismu v Indii
Od roku 1969 se snaží vydavatelství Crystal Mirror představovat čtenářům základní buddhistická učení a ukazovat podstatu Buddhovy dharmy, význam jeho života a osvícení a roli sanghy jako zdroje inspirace a podpory. Tento svazek se zaměřuje na život Buddhy a na rané dějiny sanghy založené na Buddhově přímém učení vyjádřeném v sútrách, avadánách, a také na vinaju. Ačkoliv se v buddhistické tradici objevuje řada různých pohledů na postavu Buddhy, na dobu dosažení parinirvány a na okolnosti spojené s těmito událostmi, tato kniha se na ně nezaměřuje, protože chce poskytnout pevný základ vedoucí k pochopení súter a k vnímání Buddhova přímého učení. Proniknutí do súter otevírá srdce buddhistické moudrosti a soucítění; ze zorného úhlu dharmových učení může člověk jasně rozeznat původní podobu Buddhovy nauky i vlivy působící více než 2 500 let, tedy po celou dobu předávání dharmy. Zvláštní pozornost je věnována dějinám buddhismu v Indii od časů Buddhy do konce dvanáctého století.
ISBN 80-7205-203-9
9788072052035