Šunkový nářez

Charles Bukowski - Šunkový nářez

Charles Bukowski
Šunkový nářez
Kniha zachycuje problematické období Bukowského dospívání a jeho složitý vztah k otci. Bukowski zde představuje mladíka s tváří pokrytou akné „velikosti vlašských ořechů“, který kašle na školu a v hlavě má jen tři věci: sex a pití… a občas trochu literatury.
ISBN 80-85213-73-7
232 str. brož

Škvár

Charles Bukowski - Škvár

Charles Bukowski
ŠKVÁR
Tato kniha, která je posledním dílem Bukowského, vyšla krátce po autorově smrti a vyvolala příznivé kritiky i v médiích, která oslovují širokou veřejnost a jež Bukowského po celý jeho život až okázale ignorovala. Škvár je drsný a satirický jako jeho ostatní díla, avšak díky svému meditativnímu charakteru, vyvolanému vědomím neodvratně se blížícího konce, rozeznívá i jiné struny – elegickou lyričnost a spirituální hloubku největších autorových básní. I když je tato kniha poznamenána vizí smrti, která se ohlásila již dlouho předem, tváří v tvář smrti stojí autor vyrovnaně a zpříma, s otevřenýma očima, stejně tak, jako předtím žil. A přitom píše čistě, jasně, poctivě o všem, co mu zjevil červený vrabec.
Brož., 166 str.
ISBN 80-7205-927-0
9788072059270

Hollywood

Charles Bukowski - Hollywood

Bukowski symbolizuje svou tvorbou a svou filozofií novou literární epochu a on sám je jejím vyhraněným mluvčím. Nezná opojení kulturou, hudbou, světem, volností, jaké táhlo na cestu jeho vrstevníky z beat generation. Kde Kerouakův vypravěč přirovnává ženu k Modiglianiho figuře, přidrží se Bukowského charaktika spadlých punčoch a kvalit zadnice. V knize Hollywood píše Bukowského dvojník Chinaski scénář pro jednu hollywoodskou společnost a je vtažen do světa, ve kterém se necítí dobře. Proto jej značně osobitě odmítá.

Faktótum

Charles Bukowski - Faktótum

Ve Faktótu Bukowski vypráví nejen o neobyčejné lidské bídě, ale také o pořádném kusu zoufalství, rezignace, vynuceného flegmatizmu, což podává se svérázným jemným druhem černého humoru, který Chinaskimu změkčuje pády po životních přemetech. Ačkoli Bukowski patří ke generaci Jacka Kerouaka či Allena Ginsberga, do širokého literárního povědomí vstoupil až v osmdesátých letech; dnes je jedním z nejpřekládanějších amerických autorů.

Erekce, ejakulace, exhibice

Charles Bukowski - Erekce, ejakulace, exhibice

Bukowski, to je stále něco nového. Zdá se, že v jeho případě neexistuje žádná střední cesta – lidé jej buď milují, nebo nenávidí. To co prožívá a dělá v životě je stejně divoké a šílené jako jeho povídky. Bukowski se stal ve své době legendou… šílenec, poustevník, milovník… něžný i krutý… nikdy tentýž… a takové jsou i jeho jedinečné povídky, které vycházejí přímo z jeho nespoutaného a nemravného života… jsou děsivé a svaté a pokaždé, když je člověk čte, tak jsou nové.